Projekt Lidé:

Pomáháme domovu Naděje v Brně

o projektu

V červenci 2021 nás oslovila paní Mgr. Jana Marešová, vedoucí stravovacího provozu, s prosbou o finanční podporu na nákup BLIXERU – speciálního mixeru stravy, pro klienty domu Naděje Brno-Vinohrady - Domov se zvláštním režimem. Zejména těm, kteří nemohou přijímat stravu v běžném stavu, ale musí jí mít mixovanou – tzv. Dysfatická dieta.  

Domov je určen osobám od 55 let věku, které trpí Alzheimerovou nemocí nebo jiným druhem demence. 

BLIXER dokáže ze základních potravin připravit hmotu srovnatelnou s konzistencí zmrzliny. Díky úpravě pomocí BLIXERU mohou klienti opět vnímat chuť pečeného masa, restované zeleniny, houskového knedlíku, těstovin, rýže a mnoho dalšího.

Nedochází k mixování jídel dohromady na nevzhlednou šedou kaši, která není vábná na pohled ani chuťově, kterou lidé často odmítají.

Výživa a příjem potravy jsou u těchto klientů velice důležité. Klienti, kteří opět vnímají chuť jednotlivých potravin, přirozeně prospívají ke své výživě a tím i k lepší léčbě a vstřebávání léků.

Takto upravená strava pomocí BLIXERU je obrovským posunem ve stravování klientů v těžkém zdravotním stavu, v paliativní péči, minimalizuje riziko dušení, dává těmto lidem v poslední fázi života možná jeden z mála požitků, které jim můžeme dopřát.

Za Nadační fond na důvěru jsme se rozhodli darovat celý finanční obnos 63.489 Kč na nákup tohoto BLIXERU.

Domov Naděje jsme osobně navštívili, je to pěkné místo, se srdečnou péčí, s pěknou klidnou domáckou atmosférou, podpořenou úžasnými lidmi, kterým nejsou tito lidé lhostejní a do posledního času jsou jim k dispozici a dělají vše, aby jim ulehčili, jak je to jen možné.

Dne 22.10.2021 jsme se zúčastnili slavnostního předání ve stravovacím provozu společně s vedoucí stravovacího provozu paní Mgr. Janou Marešovou a panem Dr. Jiřím Valnohou, oblastním ředitelem Naděje, pobočka Brno.

Ještě jednou děkujeme všem našim dárcům za stálou podporu. Velké díky za novou cestu ve stravování pro nemohoucí, paní Janě Marešové.

Autor: Ivana Králíková

 

chci přispět

PODPORUJÍ NÁS